2021-04-19 16:08:52

Łączy nas pamięć

19 kwietnia 1943 roku wybuchło w getcie warszawskim powstanie. Było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszym powstaniem miejskim w okupowanej Europie.

Od lat Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.  W tym roku ze względu na pandemię, większość aktywności odbędzie się online.  Jest zatem doskonała okazja, aby dołączyć do akcji.

W naszej szkole na każdym z poziomów zostaną przeprowadzone lekcje tematyczne z wykorzystaniem filmów oraz specjalnie przygotowanych rocznicowych materiałów edukacyjnych odpowiadających poszczególnym poziomom.

Muzeum POLIN zaprasza na koncerty, debaty, wykłady, pokazy filmowe skierowane zarówno do młodszej jak i dorosłej publiczności, w których można będzie uczestniczyć online. Dołączmy do Akcji Żonkile, pokażmy, że ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Muzeum POLIN:

oraz strony Muzeum POLIN na facebooku.