2021-06-28 13:31:27

W tej książce spoczywa historia prawdziwa. Szczecin, Grudzień '70 - Styczeń'71 - konkurs rozstrzygnięty!

W tej książce spoczywa historia prawdziwa. Szczecin, Grudzień ′70 – Styczeń ′71

„W tej książce spoczywa historia prawdziwa. Szczecin, Grudzień ′70 – Styczeń ′71”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy we współpracy z konsorcjum Sieć Ziem Zachodnich i Północnych. Honorowy patronat objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Zadanie uczniów składało się z dwóch części. Pierwsza polegała na samodzielnym zaprojektowaniu i wykonaniu okładki książki, na której znajdzie się tytuł, imię oraz nazwisko autora. Do tego miała powstać część literacka – pierwszy lub ostatni rozdział książki, inspirowany dramatycznymi wydarzeniami w Szczecinie między Grudniem′70 a Styczniem ′71. Przedstawione w pracy konkursowej historie miały być osadzone w realiach przeszłości własnej miejscowości lub regionu zachodniopomorskiego. Można było uzyskać maksymalnie 100 punktów.

Decyzją Wojewódzkiej Komisji Konkursowej, ze względu na trudny czas, w jakim żyjemy, nagrodzono lub wyróżniono wszystkie nadesłane prace.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:wyróżnienie specjalne za najbardziej oryginalną obwolutę przyznano Oliwii Kapczyńskiej, uczennicy klasy VIII ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie.

Wyróżnienia I stopnia otrzymali:

• Filip Sztukin, uczeń klasy VII ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie, otrzymał 80 punktów za „Zbuntowane miasto” opracowane pod nadzorem pani Elżbiety Nadzikiewicz;

Wyróżnienia II stopnia otrzymała:

• Zofia Katarzyna Kiełbasa, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie za „Pamiętnik żony stoczniowca”, opracowany pod kierunkiem pani Bożeny Mańczak;

Uczennicom i uczniom, ich nauczycielom oraz szkołom serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy na galę podsumowująca konkurs. Uroczystość planowana jest na jesień 2021 roku.