2021-09-27 10:43:24

Nasza wycieczka - fajna wycieczka!

Niezwykła lekcja przyrody, integracja dzieci i rozwijanie funkcji poznawczych, możliwość relaksu i odpoczynku od szkolnego zgiełku w urokliwym zakątku lasów Nadleśnictwa Rokita – taką okazję stworzyli nam wychowawcy i leśnicy (czytaj: rodzice).

Uczniowie klas drugich w piątek, 17 września swój dzień nauki spędzili na wycieczce do Rezerwatu Cisów w Nadleśnictwie Rokita. Poznając warunki życia roślin i zwierząt w naturalnym środowisku rozkoszowaliśmy się świeżym powietrzem przesyconym zapachem kończącego się lata. Niejeden z nas poczuł radość, gdy na jego drodze stanął grzyb, który trafił do kosza. Swoją wiedzę każdy miał szansę sprawdzić podczas quizu przyrodniczego. Naszą obecnością w lesie przyczyniliśmy się również do zadbania o jego czystość (nasz akcent w akcji „Sprzątanie świata”). To nic, że trochę zmoczył nas deszczyk! Przy wspólnym ognisku nabraliśmy sił do przezwyciężania trudów codzienności.