2022-09-19 12:47:24

Bezpieczna droga do szkoły

15 września 2022 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie uczniów z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu PomorskimPolicjanci rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa  w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są pokonując codzienną drogę do szkoły i domu. Funkcjonariusze przypomnieli zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przestrzegali najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Uczniowie dowiedzieli się również jakie zasady należy stosować w kontaktach z obcymi, a także jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Przypomnieli sobie numery alarmowe. Na zakończenie prelekcji uczniowie zadawali funkcjonariuszom pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.