2022-10-24 10:21:29

Wycieczka do lasu

W październiku 2022 r. uczniowie klasy 2A i 2B Szkoły Podstawowej w Golczewie wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu w Nadleśnictwie Rokita. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z darami lasu. Ponadto wzięliśmy udział w grzybobraniu. Spacerowaliśmy po lesie w towarzystwie leśnika, który przybliżył dzieciom budowę grzyba. Poznaliśmy grzyby jadalne i niejadalne. Porozmawialiśmy również na temat prawidłowych i nieprawidłowych zachowań w lesie. Spędziliśmy miłe chwile przy ognisku, upiekliśmy kiełbaski i zaśpiewaliśmy piosenkę na pożegnanie. Pani leśnik wręczyła wszystkim dzieciom prezenty- piękne ołówki, których obudowa wykonana jest z drewna. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Wróciliśmy do szkoły nieco zmęczeni, ale pełni wrażeń.