maluchy

MAMO , TATO IDĘ DO PRZEDSZKOLA
Zwykle około trzeciego roku życia  dzieci  są gotowe, aby pójść do  przedszkola.
W tym wieku powinny już umieć samodzielnie ubierać się i rozbierać, wkładać buciki (choć jeszcze bez sznurowania), korzystać z toalety, myć ręce, odkładać zabawki na miejsce, samodzielnie pic i jeść. Powinny też umieć wyrażać swoje potrzeby i wykonywać proste polecenia, a przede wszystkim interesować się rówieśnikami.
Jednak przedszkole to dla każdego dziecka wyzwanie i ważna zmiana
w dotychczasowym trybie życia. To olbrzymi stres, który towarzyszy dziecku w procesie adaptacji do nowego środowiska. To trudne rozstania z mamą oraz „morze” wylanych łez.
Ale przedszkole to nie tylko nieprzyjemne sytuacje. To także okazja do zabaw
z rówieśnikami w sali i w ogrodzie oraz możliwość przeżycia i zdobycia nowych wrażeń
i doświadczeń.
Nowy rok szkolny w Przedszkolu w Golczewie rozpoczął się już 24 sierpnia. Kilkunastoosobowa grupa dzieci mogła  zmierzyć się z życiem przedszkolnym jeszcze
w czasie ostatnich dni wakacji, aby we wrześniu  spotkać się z uśmiechem na ustach z innymi rówieśnikami.
W tym roku szkolnym do przedszkola uczęszcza 45 dzieci w wieku 3,4 i 5 lat.
Próg przedszkola pierwszy raz przekroczyło 17 dzieci. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych; 3 – 4 latków pod kierunkiem pani Elżbiety Danieluk oraz  4 – 5 latków pod kierunkiem pani Aliny Tesarskiej.
Kończy się pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego i możemy stwierdzić
z satysfakcją, że „trudne dni” są już za nami, a każdy następny dzień będzie początkiem nowej radosnej przygody.
nauczycielka przedszkola  Elżbieta Danieluk