23-05-2022

Żywa lekcja WOS - u

Tradycyjnie od paru lat w naszej szkole uczniowie klas najstarszych na lekcjach wiedzy o społeczeństwie  spotykają się z Burmistrzem Golczewa.

W  maju uczniowie klas ósmych pod opieką  pani Agnieszki Katowicz -  Stróż gościli pana Macieja Zielińskiego.

Podczas zajęć młodzież dowiedziała się jak wygląda praca w Urzędzie Miejskim a także na czym polega podział władzy w jednostkach samorządu terytorialnego. Pan Maciej Zieliński prowadził dialog na temat budowy ustroju państwa polskiego. Zainteresowany był również przyszłością młodych, którzy kończą szkołę podstawową w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie chętnie podzielili się z Burmistrzem swoimi planami na przyszłość, między innymi do jakich szkół ponadpodstawowych się wybierają i na jakie kierunki.

23-05-2022

Drodzy Ósmoklasiści,
przed Wami niezwykle ważne dni, już jutro zaczyna się egzamin ósmoklasisty! W imieniu klas siódmych życzymy, aby lata nauki przyczyniły się do wysokich wyników na egzaminie, które nie tylko spełnią Wasze marzenia, ale również otworzą drzwi do realizacji życiowych planów.

Powodzenia!

17-05-2022

IV edycja konkursu "Od polskiego wybrzeża Bałtyku po Węgierską Pusztę" rozstrzygnięta!

Rozstrzygnięto IV edycję konkursu „Od polskiego   wybrzeża Bałtyku po Węgierską Pusztę”, realizowanego w ramach międzynarodowego projektu pn. Ochrona Przyrody Bez Granic - „Kluby Przyjaciół Parków Narodowych” przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Wolińskim Parkiem Narodowym oraz Parkiem Narodowym Puszty Węgierskiej.

Do konkursu zgłosiło się 6 zespołów z 5 szkół Powiatu Kamieńskiego i Świnoujścia. W ramach zgłoszeń konkursowych otrzymaliśmy wiele pomysłowych prac filmowych, graficznych i literackich, w których widać zaangażowanie uczestników, zdobytą wiedzę i przemyślenia na temat potrzeby ochrony przyrody.

Zwycięzcami tegorocznej edycji został Zespół Motylki z Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie, w składzie: Wiktoria Czerwonka, Olimpia Kucharska, Wiktoria Hołub.

« poprzednie 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69  [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 369   następne »