02-06-2022

Dzień Dziecka

Zabawa, radość i uśmiech na twarzach dzieci to obraz Dnia Dziecka. Gminne obchody tego święta odbyły się 28 maja 2022 r. w naszej szkole.

31-05-2022

Finał w Wojewódzkich Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

27. maja 2022 roku w Gościnie odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Eliminacje przebiegały w dwóch etapach. I etap to pisemny test składający się z 30 pytań, II etap, do którego zakwalifikowały się 3 osoby z najlepszymi wynikami z I etapu, to ustne odpowiedzi na wylosowane pytania.
Uczeń naszej szkoły, Adam Adamowicz z kl.III B, reprezentował powiat kamieński w I grupie wiekowej. Po dogrywce zakwalifikował się do finałowej trójki i zajął wysokie III miejsce.

23-05-2022

Żywa lekcja WOS - u

Tradycyjnie od paru lat w naszej szkole uczniowie klas najstarszych na lekcjach wiedzy o społeczeństwie  spotykają się z Burmistrzem Golczewa.

W  maju uczniowie klas ósmych pod opieką  pani Agnieszki Katowicz -  Stróż gościli pana Macieja Zielińskiego.

Podczas zajęć młodzież dowiedziała się jak wygląda praca w Urzędzie Miejskim a także na czym polega podział władzy w jednostkach samorządu terytorialnego. Pan Maciej Zieliński prowadził dialog na temat budowy ustroju państwa polskiego. Zainteresowany był również przyszłością młodych, którzy kończą szkołę podstawową w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie chętnie podzielili się z Burmistrzem swoimi planami na przyszłość, między innymi do jakich szkół ponadpodstawowych się wybierają i na jakie kierunki.

« poprzednie 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 316   następne »