09-05-2024

Świat roślin

Klasa 1 a wraz z nadejściem wiosny postanowiła posadzić rośliny. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jakie rośliny sadzimy o tej porze roku i samodzielnie zasadziły w doniczkach wybrane przez siebie rodzaje. Trochę ziemi, nasion, cebulek roślin i do dziełaPodjęte działania mają na celu poznanie otaczającego świata, kształtowanie odpowiednich umiejętności i rozbudzanie ciekawości przyrodniczej wśród uczniów.

08-05-2024

Biblioteka - miejsce na czasie! Pierwsza wizyta przedszkolaków i sześciolatków w bibliotece szkolnej.

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek.
My również, u naszych wychowanków od najmłodszych lat kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka, dlatego staramy się zainteresować literaturą, która pobudzi wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.

30-04-2024

Młodzież zapobiega pożarom

19 kwietnia w ZSP im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą Młodzież zapobiega pożarom. Uczniowie z powiatu kamieńskiego musieli wykazać się obszerną wiedzą teoretyczną jak i praktyczną z zakresu pożarnictwa. ZSP w Golczewie reprezentowali uczniowie: Wiktoria Cieślak, Bartosz Leus - III miejsce, Alicja Kalinowska, Adam Adamowicz - III miejsce oraz Mateusz Szymanek.

« poprzednie 1 2 3 4 5  [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 374   następne »