Aktualności

13-06-2023

Wycieczka do Poznania

19 maja 2023 r. uczniowie klas piątych uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Celem wycieczki było zwiedzanie miasta i poznawanie jego historii, zabytków i atrakcji. Uczniowie uczestniczyli w pokazie wypieków rogali świętomarcińskich, zwiedzili stary rynek, jednak największą atrakcją okazała się wizyta w ZOO - idealne miejsce dla miłośników zwierząt, szczególnie wizyta u małp. Dzień minął bardzo szybko i intensywnie, późnym wieczorem wróciliśmy do Golczewa.
 

więcej »

13-06-2023

Konkurs recytatorski "Spotkanie z Julianem Tuwimem"

Uczniowie klas 1-3 zakończyli zmagania w ramach konkursu recytatorskiego. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją Juliana Tuwima, rozwijanie zdolności recytatorskich, prezentowanie i promowanie talentu uczniów oraz zachęcanie do publicznych występów. Każda klasa wytypowała dwóch reprezentantów do ścisłego finału. Przygotowane recytacje były oceniane przez Komisję z uwzględnieniem pamięciowego opanowania tekstu, interpretacji słownej oraz ogólnego wrażenia artystycznego.

więcej »

02-06-2023

DZIEŃ DZIECKA W KOŁOBRZEGU

1. czerwca uczniowie klas szóstych odwiedzili Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Pierwotnie placówka powstała jako muzeum regionalne. Podstawą zbiorów stały się zabytki archeologiczne pochodzące z wykopalisk na terenie wczesnośredniowiecznego Kołobrzegu prowadzonych przez prof. Lecha Leciejewicza oraz kilkanaście zabytków pochodzących z przedwojennego muzeum wydobytych z gruzów przez zasłużonego działacza krajoznawstwa Jana Frankowskiego.

więcej »

« poprzednie 1 2 3 4  [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 344   następne »