20-01-2020

KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS IV - VIII "WALENTYNKA MATEMATYCZNA"

Zaprojektuj i wykonaj matematyczną walentynkę! Do swojego projektu wykorzystaj dowolną technikę, np. origami. Możesz też wykorzystać dowolne materiały: papier, koraliki, cekiny, farby, druciki, włóczkę... Praca może być przestrzenna lub płaska. Wewnątrz możesz umieścić wierszyk, rymowankę o matematyce.

20-01-2020

Konkurs na "Najładniejszą kartkę świąteczną" ROZSTRZYGNIĘTY!

Grudniowe oczekiwanie na Boże Narodzenie podkreślił konkurs polegający na własnoręcznym przygotowaniu kartki świątecznej. W konkursie uczestniczyło 39 osób.
Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: klasy 1-3 oraz 4-8.

20-01-2020

JASEŁKA "Światłość w ciemności świeci" w wykonaniu naszych uczniów

Jak co roku Boże Narodzenie w golczewskiej szkole było podkreślone poprzez przedstawienie jasełkowe. Grupa teatralna liczyła 34 osoby z klas II-VIII. Poprzez słowo, taniec i śpiew pragnęliśmy odtworzyć historię narodzin Jezusa, wplatając w fabułę życie św. Franciszka z Asyżu. To właśnie od tego  średniowiecznego świętego rozpoczęła się budowa szopek czy grot betlejemskich i odgrywanie ról w jasełkach. Ciekawa historia opowiedziana przez dzieci została kilkakrotnie wystawiona przed publicznością. Po tygodniach pracy nad ruchem scenicznym wystąpiliśmy 9 stycznia podczas X Wojewódzkiego Przeglądu Jasełek w Kamieniu Pom. Stanęliśmy do rywalizacji z kilkunastoma  zespołami. Mieliśmy ogromną satysfakcję z występu w tak dużym konkursie i reprezentowaniu naszej szkoły wśród innych szkół  z dużych miast.

« poprzednie 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31  [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 266   następne »