01-06-2023

Uczniowie klas pierwszych na warsztatach w Bełcznej

29 maja 2023 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami, B. Piotrowską i S. Wyką, odwiedzili niezwykle urocze miejsce – „Dworek Tradycja” w Bełcznej.
Po dokonaniu podziału na trzy grupy udali się w osobne miejsca w towarzystwie pań edukatorek. W każdym z nich wysłuchali opowieści o dawnych polskich zwyczajach.

Turniej BRD w Szczecinie

Nasi uczniowie reprezentowali powiat kamieński w Finale Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla uczniów Szkół Podstawowych, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 41 w Szczecinie.
Celem turniejów BRD jest podniesienie poziomu wiedzy i kwalifikacji młodych uczestników ruchu drogowego oraz przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego, odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym jak również zwiększenie świadomości o istniejących zagrożeniach wśród uczestników ruchu drogowego.

01-06-2023

Poznajemy i rozumiemy świat poprzez doświadczenia

W klasie IIIa 17 maja gościliśmy p. Arkadiusza Och, który jest tatą naszej uczennicy, ale też nauczycielem matematyki i fizyki .
Zaprezentował nam wiele ciekawych doświadczeń. Pokazywał jak działa świat wokół nas. Odpowiadał na pytania: dlaczego coś spada, albo coś się unosi?  Co jest wokół nas, choć tego nie widać? Jakie siły pomagają nam każdego dnia, nawet gdy o tym nie wiemy?
W wielu doświadczeniach  uczniowie mogli wziąć udział. To były bardzo pouczające zajęcia, no i niesamowicie ciekawe.

« poprzednie 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29  [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 367   następne »