Matematyczny Kangur - wyniki konkursu

16 marca 2023 roku 46 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie. Zadania były jak zwykle nietypowe i bardzo trudne. Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Głównym organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, przeprowadzające konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.

Spotkanie z policją

W ramach działań profilaktycznych uczniowie klas VI – VIII uczestniczyli  w  spotkaniu przeprowadzonym przez funkcjonariuszy Policji z KPP w Kamieniu Pomorskim oraz przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim.  Poruszone zagadnienia dotyczyły bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz cyberprzemocy.

22-05-2023

Konkurs "Makieta zajączka wielkanocnego" rozstrzygnięty!

4 maja odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie „Makieta zajączka wielkanocnego” zorganizowanego przez Nadleśnictwo Rokita. Organizatorzy mieli nie lada wyzwanie, ponieważ odzew na konkursowe ogłoszenie był ogromny a pomysłowość autorów i wysoki poziom wszystkich wykonanych makiet niesamowite. Zgłoszono ponad 100 prac. Dlatego też Nadleśniczy podjął decyzję o  nagrodzeniu wszystkich uczestników. Wszystkie dzieci, które przesłały swoje prace zostały więc zaproszone do Nadleśnictwa Rokita na uroczyste wręczenie nagród. Swoją obecnością zaszczycił nas Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Pan Andrzej Szelążek, który pod wrażeniem jakości prac konkursowych zdecydował się dodatkowo nagrodzić finalistów. Rozdanie nagród uświetnili także: Pani wójt Gminy Przybiernów – Lilia Ławicka, burmistrz Golczewa – Pan Maciej Zieliński, dyrektorzy i pedagodzy ze wszystkich szkół których wychowankowie wzięli udział w konkursie oraz rodzice nagrodzonych dzieci.

« poprzednie 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32  [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 368   następne »